Išgelbėk draugą varžybos


Gegužės 30 dieną Kačerginės stovyklavietėje „Apuokynė“ jau 7 kartą vyko Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro organizuojamos orientacinės, edukacinės varžybos „Išgelbėk draugą“. Šįkart į jas susirinko daugiau nei du šimtai entuziastingų jaunuolių iš 16 Kauno rajono ugdymo įstaigų. Varžybose dalyvavo ir savo mokykloms atstovavo net 22 komandos. Džiugu, kad šiais metais dalyvavo komanda iš Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos.

Komandą sudarė 8-9 klasių mokiniai: I a klasės mokiniai Augustė AndrianovaitėUgnė Juteikaitė, Karolina Buckiūnaitė, Danielia Vatkovski, Domantas Povilionis, 8 b klasės mokinė Patricija Ambrazevičiūtė, 8 a klasės mokiniai Rokas Alekna, Mantas Paulauskas ir Vaidas Velička. Mūsų gimnazijos mokiniai užėmė 9 vietą iš 22.

Varžybų metu komandoms teko įveikti apie trijų kilometrų miško trasą, kurioje reikėjo surasti 10 stotelių, o jose atlikti teorines bei praktines užduotis: pirmoji pagalba sušalus, nudegus, perkaitus, užspringus, lūžus kaulams, įkandus gyvūnui, elektros iškrovos metu. Keliose stotelėse dalyvių laukė specialiųjų tarnybų užduotys. Dalyvius egzaminavo Kauno Policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos atstovai, kurie komandoms pateikė užduotį – imituotą gaisrą, kurį dalyviai turėjo užgesinti naudodamiesi visomis įmanomomis saugumo priemonėmis. Kauno rajono Greitosios medicinos pagalbos stoties medikai vertino, kaip mokiniai atlieka nukentėjusio žmogaus gaivinimą, aiškino jų klaidas ir pasakojo, kaip viskas vyksta realybėje.

Šventėje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 202 pėstininkų kuopa, kuri dalyviams surengė persikėlimo virve užduotį ir organizavo kliūčių ruožą.

Baigiantis šventei, visi buvo vaišinami kareiviška koše. Nė vienas dalyvis neliko be dovanos. Visi išsivežė ne tik padėkas, simbolines dovanėles, bet ir gerą nuotaiką, naujus įspūdžius bei žinias, kaip elementariomis priemonėmis kiekvienas galime pagelbėti savo draugui, patekusiam į nelaimę.

Didžiulė padėka šauniai komandai ir mokytojai Neringai Stasiūnienei.

Sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Černiauskienė