Tarptautinė muzikos diena mūsų gimnazijoje


Tarptautinė muzikos diena minima nuo 1975 spalio 1-os dienos. Ta proga šią ypatingą dieną visame pasaulyje vyksta daugybė įvairių žanrų koncertų, kurie džiugina ir stebina klausytojus muzikos galios jėga.

Muzikos mokytojų Neringos ir Vilijos bei muzikuojančių gimnazijos moksleivių iniciatyva ši diena buvo pažymėta ir mūsų gimnazijoje - spalio 2-ąją dieną gimnazijos salėje įvyko pamoka - koncertas „Skambėjimas“, kurio metu klausytojai buvo trumpai supažindinti su muzikos galimybėmis, kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimu. Vaikai klausėsi fortepijoninės muzikos, susipažino su smuiko ir gitaros skambesiu, žmogaus balso atliekama daina. Pamokoje – koncerte skambėjo J.Čiurlionytės, J.Gaižausko, M.K.Oginskio, J.Horner , J.Dont, J.Baltramiejūnaitės ir kitų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliko Gabrielė (4a klasė), Žygimantas (5a klasė), Gabrielė ,Eli ir Meda (8a klasė) ir popchoras „Linksmoji natelė“ su soliste Emilija (4b klasė) ir muzikos mokytoja Vilija. Muzikuojančius mokinius ir instrumentus bei kompozitorius pristatė Ia klasės gimnazistai Neda, Marija ir Julius bei 8a klasės mokinės Andrija, Karina ir Meda.

Pamoką – koncertą pabaigėme muzikine viktorina, kurioje labai aktyviai dalyvavo visi salės klausytojai.

„Muzika - tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis...“ (M.K.Čiurlionis ).

Muzikos mokytojos Neringa Armonienė ir Vilija Plioplienė