Vaikų gynimo dienos šventė "Saulės taku"


Vaikų gynimo diena: "Mes daugiau šypsomės"

Motinos diena, Vaikų gynimo diena,Tėvo diena – tai puokštė nuostabių akimirkų, kai sakomi gražiausi, nuoširdžiausi, šilčiausi žodžiai artimiausiems žmonėms, kai gyvai pajuntama, kokia svarbi ir jokiomis materialinėmis vertybėmis neįkainojama šeima, koks reikšmingas vaiko ateičiai šeimos perduotas vertybių kraitis. Birželio 1-ąją nevaržomai vaikų išsakytos mintys, svajonės ir jausmai lyg šypsenos keliavo tėvams, draugams ir tiems, kuriems reikalinga ištiesta draugo ranka.


Festivalio siela ir organizatorė Liveta Kazlauskienė irgi piešė

Audringomis emocijomis, juoku, dainomis ir šokiais Vaikų gynimo dieną šurmuliavo kiekvienas Kauno rajono miestelis, gyvenvietė ar kaimelis. Jau tampa gražia tradicija šia proga vaikus vaišinti ledais, kurių vaikystėje, regis, niekada nebūna per daug. Tądien mažieji smaližiai Karmėlavoje ir Babtuose pasigardžiuodami "sunaikino" 700 porcijų ledų.
"Vaikai kasdien daro gerus darbus – jie patys kuria savo ateitį, jų rankose ir visos Lietuvos likimas. Labai norėčiau, kad, gerai pailsėję per atostogas, rudenį į mokyklos suolus subėgtų visi sveiki ir gerokai paūgėję", – džiaugdamasis dainuojančiu ir šokančiu Babtų gimnazijos jaunimu bei mažaisiais darželio ugdytiniais kalbėjo Kauno rajono savivaldybės tarybos narys Česlovas Paulauskas.

Praeivių paklausti, ar reikalinga vaikams skirta diena, vaikai nedvejojo: "Žinoma. Šventėje būna linksma, ir mes daugiau šypsomės. O kai ji baigiasi, ją vis prisimename ir vėl šypsomės. Mes daugiau šypsomės!"

Savas Vaikų gynimo dienos tradicijas turi ir puoselėja Karmėlavos miestelis. Tarybos narė Liveta Kazlauskienė jau ne pirmus metus pasirūpina, kad miestelio vaikams ir jų draugams netrūktų dainų, šokių, žinoma, ledų ir kitokių linksmybių. Praėjusiais metais "Boružės taku" pavadintas vaikų festivalis šiemet mažuosius sukvietė po "Saulės taku" vėliava.
Šilto organizatorių dėmesio sulaukė ir vaikai, mokslo, meno bei sporto srityse jau spėję išgarsinti ne tik gimtosios Karmėlavos, bet ir Lietuvos vardą. "Mes labai didžiuojamės čia, Karmėlavos miestelyje, augančiais vaikais. Jie kupini energijos, kibirkščiuoja kūrybiškumu ir yra išties talentingi. Kai kurie jau spėjo išgarsinti ne tik Karmėlavos vardą šalyje, bet ir garbingai atstovavo Lietuvai pasaulio šalyse. Turime padėti jiems, sukurti palankias sąlygas jauniems talentams atsiskleisti, paskatinti siekti aukštų tikslų ir padėti išpildyti gražias vaikų svajones", – teigė festivalio siela ir organizatorė L.Kazlauskienė.
Kai vyresnieji dainavo, šoko, skaitė eiles ir muzikavo festivalio scenoje, mažesnieji trypė, lingavo ir plojo į taktą ant grindinio. Kol scenoje vienus atlikėjus keitė kiti, Balio Buračo gimnazijos stadionas, tarsi ežeras atspindėdamas danguje pasirodžiusią saulę, nušvito mažomis vaikiškai besišypsančiomis kreidinėmis saulutėmis.

Piešiniais ant gatvės grindinio garsėjanti Vilkija, birželio 1-ąją dar vadinama "Vaikų sostine", ir šiemet pasipuošė lietaus latakuose išnykstančiais piešiniais bei palinkėjimais. Praėjusiais metais piešinių ant asfalto šventė, kurios idėjos autorius ir organizatorius yra Kauno rajono savivaldybės tarybos narys, mero patarėjas Zigmas Kalesinskas, buvo pažymėta Lietuvos vardo tūkstantmečio ženklu, o vaikų linkėjimai buvo skirti Lietuvai. Šiųmetė šventė buvo skirta dviejų tautų – Lietuvos ir Gruzijos – draugystei, paženklintai „Vienos širdies“ simboliu.

Rūta Vaitkevičiūtė
Rimvydo Lukoševičiaus nuotraukos