Šventė Pagyvenusiems 2010-11-06


Kiekvieną rudenį, kai aruodai prisipildo derliaus gėrybių, Karmėlavos seniūnijos bendruomenė susiburia į tradicinę "Pagyvenusiems žmonėms pagerbti" šventę. Šauniausi Kauno rajono muzikantai suvažiavo į Ramučių kultūros centrą.

Pirmiausia Karmėlavos bendruomenę pasveikino Ramučių kultūros centro vaikų vokalinis ansamblis ir jo vadovas Stasys Selemenavičius, kuris ne tik žodžiu skatino, bet ir bendravo su pagyvenusiais žmonėmis.

Karmėlavos parapijos klebonas, Karmėlavos bendruomenės centro "Židinys" pirmininkė Birutė Rakauskienė, Kauno rajono savivaldybės administracijos tarybos narė Liveta Kazlauskienė ir pagrindiniai renginio rėmėjai: buvęs ilgametis "Druskininkų Rasos" generalinis direktorius, o dabar valdybos narys Gediminas Rušas ir UAB "Word Hause Baltic" savininkas ir direktorius Evaldas Venckus nuoširdžiai tarė sveikinimo žodžius visiems susirinkusiems į jų gražią šventę.

Ramučių kultūros centre dalyvavo šios Kauno rajono kaimo kapelos: Raudondvario kultūros centro liaudiškos muzikos kaimo kapela "Raudonpilis" (vadovės Jūratė Pėveraitienė, Violeta Polianskienė), Zapyškio kultūros centro kaimo kapela "Nemuno vingis" (vadovas Vytautas Brušnius) ir Samylų kultūros centro liaudiškos muzikos kaimo kapela "Laumena" (vadovas Vladas Daknys). Šventės metu jos varžėsi tarpusavyje, atlikdamos originalias ir aranžuotas liaudies dainas, vokalinius ir instrumentinius kūrinius. O žiūrovai atidžiai klausėsi jų atliekamų kūrinių, nes jie turėjo nuspręsti kuri kapela bus geriausia. Žiūrovų nereikėjo raginti nei dainuoti, nei ploti – įvairiausi muzikos instrumentų tonai ir nuotaikingos dainos viliojo kiekvieną.

Ramučių kultūros centro šokių grupė "Saulėgrąža" (meno vadovė Rasa Juzulėnienė) nuotaikingais šokiais smagino ne tik žiūrovų akis, bet ir kojas, moterų vokalinis ansamblis (meno vadovas Vincentas Kursa) dainomis virpino senolių širdis...

Nors žiūrovų simpatijų prizas buvo tik vienas – jis atiteko Samylų kultūros centro liaudiškos muzikos kaimo kapelai "Laumena" (vadovas Vladas Daknys), tačiau nuoširdžiais žiūrovų plojimais buvo sutiktos visos šventėje dalyvavusios  kapelos.

Ramučių kultūros centro direktorė Asta Bagužienė pasidžiaugė taip gražiai puoselėjamomis liaudiško muzikavimo tradicijomis, įteikė šventėje dalyvavusioms Kauno rajono kaimo kapeloms padėkos raštus, o buvęs ilgametis "Druskininkų Rasos" generalinis direktorius Gediminas Rušas - dovanas.

Ramučių kultūros centro direktorė dėkoja Karmėlavos seniūnijai už paramą organizuojant šį renginį, džiaugiasi, kad neblėstantis muzikantų entuziazmas ir gausus būrys įvairaus amžiaus žiūrovų yra geriausias šventės įvertinimas.

Ramučių kultūros centro direktorė Asta Bagužienė